Kluby dla biegaczy

Bieganie wydaje się być sportem, który można uprawiać samodzielnie. W zasadzie dla wielu jest świetną okazją, aby pobyć trochę tylko we własnym towarzystwie, z własnymi myślami. I rzeczywiście czasem warto wyruszyć przed siebie, odpocząć od najbliższych, przyjaciół i po prostu biec. Biegając jednak ciągle w samotności, wiele osób zaczyna dostrzegać, że staje się to coraz bardziej monotonne i po prostu nudne. Pojawia się coraz mniejsza motywacja do wstania rano i odbycia treningu. Bieganie zaczyna przynosić wtedy coraz mniejszą satysfakcję. W tym momencie warto zapisać się do klubu dla biegaczy.

Kluby dla biegaczy – jak działają? Czego oczekują od członków?

Amatorskie kluby dla biegaczy zwykle prowadzą niesformalizowaną działalność i są pewnego rodzaju kołem zainteresowań zrzeszającym miłośników danej dyscypliny. Kilka osób po prostu łączy siły, tworzy klub i stara się go spopularyzować wśród lokalnej społeczności, aby zebrać jak największą grupę miłośników biegania.

Amatorski klub biegaczy może jednak zarejestrować się także jako stowarzyszenie sportowe. Wtedy jego członkowie muszą zaakceptować statut, jak i przestrzegać odpowiednich przepisów.

Podstawowym obowiązkiem każdego członka klubu dla biegaczy jest płacenie składek członkowskich. Zwykle są to niewielkie kwoty, sięgające maksymalnie 20-30 zł miesięcznie. Konieczne jest także reprezentowanie klubu na imprezach biegowych poprzez noszenie koszulek klubowych czy też zapisywanie nazwy klubu przy swoim nazwisku, podczas zgłoszenia. Niektóre kluby wymagają również stawiania się na wyznaczone treningi przed zawodami, ale nie jest to regułą.

Integracja dla miłośników biegania

Do klubu dla biegaczy zapisują się tylko pasjonaci sportu i aktywności fizycznej. Nie znajdziesz tam lenia, który będzie zniechęcał wszystkich do biegania. Wręcz przeciwnie. Otrzymasz dawkę pozytywnej energii oraz wiele motywacji do pokonania swoich słabości. W grupie będzie biegało się raźniej, można będzie zapuścić się w znacznie bardziej odległe tereny, jak i zorganizować wyjazd w teren, aby poznać całkiem nowe ścieżki do biegania.

Każdy biegacz ma również swoje przyzwyczajenia. Można będzie podpatrzyć je u innych, poznać nowe techniki biegania, jak i dowiedzieć się nieco więcej o sprzęcie, który jest bezpieczny, jak i komfortowy podczas aktywności fizycznej.

Rywalizacja i wsparcie w jednym

Do klubu dla biegaczy zapisują się przede wszystkim osoby, którym nie wystarcza zwykłe bieganie po parkowych czy leśnych ścieżkach. Chcą nieco więcej osiągnąć w tym sporcie. Klub biegowy daje im szansę na start w licznych zawodach, a także na sprawdzenie umiejętności w różnych sytuacjach i z różnymi przeciwnikami. Nie dość, że będzie się miało partnerów do biegania, którzy będą dla nas motywacją, to jeszcze będzie można z nimi rywalizować.

Jakie profity wynikają z bycia członkiem klubu dla biegaczy?

  • Nieustanne wsparcie dla biegacza zarówno od władz klubu, jak i jego członków.
  • Przebywanie wśród ludzi, których pasją jest bieganie.
  • Motywacja do treningów.
  • Możliwość startu w wielu imprezach biegowych.
  • Satysfakcja z reprezentowania grupy i możliwość cieszenia się z triumfów w dużym gronie.
  • Możliwość zdobycia doświadczenia, jak i poprawienia dotychczasowej techniki.